___________________________________________________
SZLOVÁKIOBAN EGY FELLÉPÉSEN A HELYI TÁNC CSOPROTTAL..
__________________________________________________
Van aki még a népszerű Helló fiúk, helló lányok c. műsorból emkélkszik rá....
__________________________________________________________________
69 SZÜLETÉNAPJÁT ÉN RENDEZHETTEM, ÍME NÉHÁNY FOTÓ... feltöltés alatt...
________________________________________________________________
IN MEMORIAM...
Antal Imre 1935. július 31-én született Hódmezővásárhelyen. Pedagógus szülei orvosnak szánták, de amikor unokatestvére zongoratanárnője meghallotta, hogy milyen tehetséges, más irányt vett az élete. 1947-ben a szegedi konzervatórium igazgatója, Kollár Pál felvette az intézménybe, ahol 1951-ben végzett. A család ezután felköltözött Budapestre, hogy fiú a Nagymező utcai Erkel Ferenc Zeneművészeti Szakiskolában tanulhasson.
A szakiskola után a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán folytatta tanulmányait, majd Országos Filharmónia szólistája lett.
Zeneművészként a világ különböző színpadain zenélt, és a szakma számos díjjal is jutalmazta, például kétszer kapott VIT-díjat, a bolzanói a Busoni-versenyen második lett, 1966-ban a Liszt-versenyen első, 1984-ben Erkel-díjat kapott. Szabadidejében a Fiatal Művészek Klubjában szórakozatta a többi vendéget, itt felfigyelt rá Békés József író, a televízió szerkesztője.
Antal Imre először 1965-ben állt kamerák elé a Könnyű-e együtt élni veledben, melyben házaspárok versenyeztek, majd a sikerre való tekintettel a Halló fiúk! Halló lányok! című ifjúsági műsorban, és a Köszöntőben is kipróbálhatta magát. Bár a televízióval párhuzamosan továbbra is zenélt, hamarosan derékba tört muzsikusi karrierje, ugyanis 1970-ben jobb kezének ujjai egyre többször görcsöltek be.
A televízióban többek között együtt vezette a szilveszteri adásokat Vitray Tamással, majd 1980-ban adásba került a Szeszélyes évszakok, amelyben Antal Imre partnere Kudlik Júlia volt.
A műsorok mellett Antal Imre számtalan filmben és tévéjátékban is szerepelt. 1968-ban, a Bors című sorozatban például ő alakította Dániel Edét, de a Szevasz, Vera!, a Hamis Izabella, a Szemüvegesek, a Kojak Budapesten, a Circus maximus, az Ördög vigye című filmekben is feltűnt a vásznon.
A kilencvenes években két könyve is megjelent, az 1991-es Pami tulajdonképpen egy életrajzi kötet, 2005-ben pedig az Özönvicc! került a könyvesboltokba.
2008 ÁPR. 15-ÉN hosszú betegség után elhunyt Antel Imre,
IMRE FIMSZEREPEI:
Játékfilmek
....EGYCIKK, AMIT RÓLA ÍRTAM:
ANTAL IMRE AZ OROSZLÁN JEGYÉBEN SZÜLETETT
Antal Imrével, kedvenc vendéglőjében, a Piroska csárdában beszélgettünk arról, hogyan telt az elmúlt 69 év. A népszerű műsorvezető ugyanis most ünnepli ugyanis születésnapját. Persze Imre nem hazudtolta meg önmagát, a születésnap kapcsán azonnal vicces anekdoták jutottak eszébe:
Július 31-én születtem, amire édesapám folyton azt mondta, hogy még szerencse, hogy nem egy nappal később, augusztus elsején láttam meg a napvilágot, hiszen akkor azt mondhatta volna „ Na, ez a hónap is jól kezdődik”
A horoszkópod szerint Oroszlán vagy, igazi központi személyiség….
Igen, szoktam is mondani a többi Oroszlánnak: „Nektek is van bojt a farkatok végén?”
A minap említetted azt a szójátékot, miszerint nem csak nagyszerű műsorvezető vagy, de jókezű költő is…
Igen többet költök kocsmákban, mint…. Mint… József Attila
Ráadásul több nyelven konferálsz, úgy tudom folyékonyan beszélsz franciául, angolul, oroszul
Igen, de a kedvenc nyelvem az a főtt, füstölt marhanyelv, ecetes tormával….
Úgy hallom, összekötöd az életed Mórickával, minek köszönhető ez?
Biztos azért, mert én egy üde jelenség vagyok. A minap is kiszálltam a kocsiból egy fellépés helyszínén, mire egy járókelő ezt mondta: „Űde ronda”. Tény, hogy azokon a helyeken ahol fellépek, a Móricka viccújság is megjelenik valamilyen formában. Talán vicceket gyűjtenek, egy azonban biztos Móricka újságot osztogatnak majd a fellépéseim helyszínein.
A népszerűséged bizonyítására is van egy jó sztorid?
Hát, talán éppen ide illik, hogy a minap sétáltam a Damjanich utcában, amikor egy nagy bajuszú vidéki ember megkérdezte tőlem: „Mondja, nem tudja véletlenül melyik a Bajza utca? „ Mire én előre mutattam: „Itt egyenesen menjen és aztán rögtön jobbra”. Az ember pedig köszönés elyett csak ennyit mondott: „ Maga csak tudja, VITRAI úr!”
Akkor még gyakran fogunk találkozni. Mondanál egy híres bakit zárszónak.
Igen, persze, az egyik kedvenc bakim amikor a Petőfi Rádió népszerű műsorvezetője Zsoldos Péter, élő adásba várta Házy Erzsébetet. A művésznő elég sokat késett, már javában ment a műsor, amikor betoppant. Zsoldos Péter integetett neki, üljön le, majd kissé idegesen felkonferálta: „Szeretettel köszöntjük a stúdióban Házy Erzsébet művésznőt, aki épp most érkezett. – intett neki hogy üljön le - Fogjon mellett helyettem. „
Köszönöm az interjút és boldog születésnapot kívánunk!
Holly Heart